Na zaproszenie Centrum Wiedzy i Nowych Technologii (CWINT) w Parzynowie uczniowie trzech szkolnych kół naukowych w Szkołach Podstawowych (SP) w Nowej Wsi, Rozdrażewie i SP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie udali się 21 października na imprezę naukową pt. CWINT OPEN DAYS ASTROSHOW 2017 w Gimnazjum w Kobylej Górze.

 

Była to jednocześnie nagroda dla uczestników VII Konkursu astronomicznego współorganizowanego przez SP w Nowej Wsi i w Rozdrażewie oraz przez Rozdrażewski Oddział Polskiego Towarzystwa Astronomicznego (RO PTMA) a sfinansowanego przez Urząd Gminy w Rozdrażewie.

Licznie zebrane Koła naukowe wraz z opiekunami: kol. mgr Hannę Kowalską, kol. mgr Sebastiana Hadryana i kol. Tomasza Bartyzela z zainteresowaniem przysłuchiwały się referatom i imprezom towarzyszącym, w tym szczególnie pokazom odpalanych rakiet.  Z ramienia RO PTMA czuwali kol. dr Ireneusz Włodarczyk i kol. Zdzisław Pauter.

Program spotkania w załączniku.

Była to niezmiernie pożyteczna wycieczka mająca na celu rozwijania zainteresowania uczniów i nauczycieli naukami ścisłymi, głównie fizyką i astronomią.

Następne podobne spotkania są planowane w przyszłym roku.

Oprac. I. Włodarczyk,

Fot. Z. Pauter

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet