We wtorek 31 października klasy IV a,b,c udały się do kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego na spektakl pt. „O dziewczynce, która podeptała chleb”.

            Był to muzyczny spektakl Magdy Fertacz na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

 

            Główną bohaterką była Amanda – dziewczynka wściekła na swoich ubogich rodziców, że przez nich musi żyć w biedzie. Zanim Amanda odgadnie, czym jest prawdziwe szczęście, którego tak pragnie, będzie musiała zejść do Świata Podziemi, aby zmierzyć się z samą sobą, a jednocześnie z brzydotą, skąpstwem, chciwością i nienawiścią, które ciągle jej towarzyszą.

            Przedstawienie oparte na motywach baśni Andersena przekazuje we współczesnej, przystępnej dla dzieci formie uniwersalne wartości – szacunek, szczerość, wdzięczność. Spektakl w ciepły i zabawny sposób pokazuje, że prawdziwego szczęścia nie dają pieniądze, ale miłość i troska najbliższych.

            Podczas godzinnego przedstawienia aktorzy wykonali osiem piosenek skomponowanych przez Piotra Klimka, jednego z najbardziej uznanych kompozytorów muzyki do spektakli teatralnych w Polsce. Piosenkom towarzyszyły projekcje multimedialne autorstwa młodej, nagradzanej artystki Agnieszki Waszczeniuk. Wyjątkowym atutem przedstawienia były elementy teatru cieni, wykorzystywane w tajemniczym Świecie Podziemi.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO