11 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odbył się turniej mini siatkówki dziewcząt klas IV i V. Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” reprezentowały po dwie drużyny w każdym z roczników. Wśród zaproszonych ekip stawiły się również Polon Krotoszyn (organizator), Piast Krotoszyn oraz „Dwójka” Milicz.

 

                Rywalizacja w kategorii „trójek” toczyła się systemem każdy z każdym. Sześć zespołów walczyło między sobą o medale. Każdy z nich miał do rozegrania 5 meczy. Zwyciężyła ostatecznie drużyny gospodyń UKS Polon. Nasz zespół, w składzie Nicola Jankowska, Kamila Duczmal, Otylia Piotrowska i Iga Grabna, zajął bardzo dobre drugie miejsce pokonując czterech z pięciu rywali. Drugi zespół „trójek”, w składzie Alicja Budzińska, Katarzyna Kot, Sandra Cwinarowicz i Julita Konstańczak zajęły miejsce tuż za podium.

                W kategorii „dwójek” rywalizacja toczyła się miedzy ośmioma zespołami. Pierwszy turniej w życiu okazał się trudnym wyzwaniem dla naszych zawodniczek. Troszkę czasu trwało zanim opanowaliśmy nerwy i zaczęliśmy grać. Nasze zespoły w składach Gabriela Ochmann, Paulina Biernat i Maja Kleparska oraz Marta Biernat, Karolina Chuda i Magda Szymczak, zajęły odpowiednio VI i VIII miejsce w turnieju. Wiele nauki i doświadczenie wyniesione z tego turnieju, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość Naszego Klubu.

                Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestniczek turnieju złożyli Burmistrz Franciszek Marszałek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie Pani Katarzyna Maćkowiak oraz Prezes UKS „Polon” Krotoszyn Pan Sławomir Chlebowski.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO