W środę 22 listopada uczniowie klasy I c gościli na zajęciach członków Klubu Młodych Ratowników w Czarnym Sadzie, którzy pod czujnym okiem ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej z Koźmina Wielkopolskiego, przekazywali swoją wiedzę i umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Mali uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali jak pomóc drugiemu człowiekowi w razie wypadku. Z jeszcze większym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia na fantomie o imieniu Franek, który nie marudził, kiedy coś nie wyszło. Zdobyli wiedzę i umiejętności na temat „Jak bezpiecznie ułożyć poszkodowanego”. Poznali urządzenia pomagające takiej osobie. Dowiedzieli się do czego użyć koca termicznego i w jaki sposób, ale z kocem termicznym była także niezła zabawa.

Na pamiątkę tak ważnych doświadczeń wykonano zdjęcie pamiątkowe z gośćmi.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO