W czwartek, 23 listopada 2017 roku  w galerii REFEKTARZ odbył się 26 konkurs wiedzy o lesie  „Chrońmy las”.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu powiatu krotoszyńskiego. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja składająca się  z przedstawicieli Nadleśnictwa Krotoszyn    oraz  Państwowej Straży Pożarnej  w Krotoszynie.

Uczestnicy konkursu w grupach trzyosobowych mieli do rozwiązania test z zakresu wiadomości o lesie, ochrony lasu oraz przepisów przeciwpożarowych.  Następnie 3 najlepsze drużyny odpowiadały ustnie z tego samego zakresu wiedzy.  Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a przybyli zawodnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą z wymaganych tematów.

Drużyna ze szkoły podstawowej w składzie:

  • Monika Pospiech
  • Oliwia Kaczała
  • Igor Bielawny

zajęła III miejsce.

Drużyna reprezentująca nasze gimnazjum w składzie:

  • Aleksandra Kosmalska
  • Maciej Pacholczyk
  • Krystian Tomza

zajęła również III miejsce.

Uczniów do konkursu  przygotowały : Maria Sikora i Iwona Błaszczyk- Fatyga 

W nagrodę każda osoba z drużyny otrzymała książki przyrodnicze.

Organizatorem konkursu jest:  Krotoszyński Ośrodek Kultury, Nadleśnictwo Krotoszyn ,  Powiatowa Komenda  Państwowej Straży Pożarnej.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO