Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie przyrodniczym pt. "Przyrodnicze rymowanie - otaczającego świata poznawanie" zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W konkursie tym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji lub napisanie wierszyka na temat roślin pól, lasów i ogrodów występujących na terenie wielkopolskich parków krajobrazowych.


W sierpniu 2017 roku odbyło się posiedzenie komisji oceniającej nadesłane prace plastyczne i literackie. Uczniowie naszej szkoły – Amelia Jerzycka, Monika Pospiech, Nikola Jankowska, Julita Konstańczak, Igor Budziński i Igor Bielawny zostali laureatami tego konkursu. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 7 grudnia 2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Monika Pospiech i Amelia Jerzycka zostały szczególnie wyróżnione, gdyż wiersz i rysunek został umieszczony w książeczce wydanej przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego pt. „Rośliny pól, lasów i ogrodów wielkopolskich parków krajobrazowych”. W trakcie uroczystości wręczenia nagród uczniowie obejrzeli występ orkiestry ze Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu, a na koniec uczeń Igor Bielawny udzielił wywiadu dla poznańskiej telewizji internetowej. Serdeczne gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO