W dniu 23 stycznia 2018 r. obchodziliśmy 73. rocznicę wyzwolenia Krotoszyna spod okupacji hitlerowskiej. Z tej okazji odbyła się uroczysta ceremonia z udziałem władz gminnych i powiatowych oraz przedstawicieli młodzieży krotoszyńskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Dominik Czubak, Bartosz Krawiec i Paweł Grzegorzewski.
Zebrani złożyli najpierw pamiątkowe wiązanki kwiatów na Rynku pod tablicą upamiętniająca przywódców Polskiego Państwa Podziemnego gdyż to właśnie miejscowi żołnierze AK wnieśli znaczący wkład w oswobodzenie miasta. W imieniu zgromadzonych głos zabrał dyrektor Muzeum Regionalnego w Krotoszynie pan Piotr Mikołajczyk.
Następnie w podobny sposób pod tablicą pamiątkową przy ul. Przemysłowej upamiętniono trzech poległych w walkach mieszkańców naszego miasta: Antoniego Gałeckiego, Kazimierza Chybę i Antoniego Klimczaka.

A. Szwarc

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO