Dnia 2 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 w Krotoszynie odbyły się . Nasza szkolna drużyna zajęła w nich drugie miejsce, zapewniając sobie awans do Mistrzostw Rejonu Kaliskiego.

 

                W turnieju wzięły udział cztery drużyny z trzech krotoszyńskich podstawówek, dlatego zagrano systemem „każdy z każdym”. W pierwszej kolejce drużyna SP3 pokonała 2:0 reprezentację SP8. Pierwszy set wyraźnie pod dyktando Naszej ekipy, drugi wręcz odwrotnie. Całego seta musieliśmy gonić rywalki i udało się – wygrana 27:25!!! W drugim meczy tej rundy SP7 I pokonało koleżanki z SP7 II.

                W drugiej kolejce Nasz zespół zagrał mecz z drugim zespołem SP7. Niestety zaczęło się od błędów i przegraliśmy pierwszego seta. Dwa kolejne zostały jednak wygrane przez zawodniczki z Błoni i z kompletem zwycięstw zameldowaliśmy się w trzeciej kolejce, która okazała się finałem turnieju. Wszystko dlatego, że pierwszy zespół SP7 pokonał koleżanki z SP8.

                W meczu finałowym spotkały się dwie drużyny startujące w lidze wielkopolskiej. Widać było na boisku ogranie zawodniczek. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenie gospodyń turnieju, lecz mobilizacja była po Naszej stronie. Ambicją pokonaliśmy rywalki i objęliśmy prowadzenie. Drugi set rozpoczął się identycznie jak pierwszy. Tym razem koncentracji nie odpuściły rywalki i pokonały SP3 wyrównując stan spotkania. W tei-break’u również lepsze okazały się zawodniczki z Parcelek wygrywając całe spotkanie 2:1.

                Oba zespoły reprezentowały będą powiat krotoszyński w zawodach rejonowych. GRATULACJE I POWODZENIA.

                Finał rejonu odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Krotoszynie 20 marca.

Skład reprezentacji SP3:

Rozgrywająca – Maria Biegańska

Przyjmujące – Aleksandra Szczotka, Oliwia Wosiek (kapitan)

Atakująca – Zuzanna Sobańska

Środkowe – Zuzanna Ochmann, Wiktoria Woźniak

Libero – Wiktoria Fabiś

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO