Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Jana Pawła II w Krotoszynie już po raz czwarty włączyło  się w działalność Fundacji Kapucyni i Misje, która prowadzi akcję charytatywną „Wyślij pączka do Afryki”.  W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy Kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci. Równowartość Twojego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez 2 dni.

 

       Celem tegorocznej akcji jest zebranie środków na dożywianie głodujących dzieci, budowa szkół, przedszkola, kaplicy i studni. Sfinansowane zostaną również operacje dla niepełnosprawnych ruchowo. W Tłusty Czwartek 8 lutego 2018 r. chętne osoby przyniosły pączki do stołówki szkolnej. Następnie wolontariusze SKC sprzedawali je podczas przerw międzylekcyjnych. Darczyńcy wykazali się hojnością, ponieważ otrzymaliśmy około 600 pączków. Z ich sprzedaży uzyskaliśmy 1180 zł., które przesyłamy na potrzeby Misji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję! Po raz kolejny okazaliście wielkie serce i pomoc potrzebującym w Afryce!        

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO