W piątek 9 lutego poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczyły w III Marszu Pamięci Powstania Wielkopolskiego.

 

W marszu uczestniczyły władze samorządowe, delegacje młodzieży, poczty sztandarowe, harcerze, orkiestra a także krotoszynianie. Uroczystości rozpoczęły się na al. Powstańców Wlkp., okolicznościowym wystąpieniem oraz zapaleniem zniczów pod tablicami pamięci. Następnie w przemarszu udaliśmy się na Rynek, gdzie nastąpiło wciągnięcie flagi państwowej na maszt przed Ratuszem oraz odśpiewanie hymnu. Później w przemarszu udaliśmy się pod pomnik Wolności, gdzie nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów. Na zakończenie uroczystości przemaszerowaliśmy pod budynek Starostwa Powiatowego, gdzie nastąpiło podniesienie flagi powstańczej oraz pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożono wiązanki kwiatów, zapalono znicze oraz odśpiewano Rotę.

Poczet sztandarowy z naszej szkoły reprezentowali Aleksandra Bochyńska, Maja Nowacka i Wiktor Głodas.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO