4 kwietnia wraz z wychowawcami pojechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Przemkowa. Podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych uczestniczyliśmy w wielu zajęciach i warsztatach oraz zdobyliśmy nowe umiejętności. Pierwszego dnia odwiedził nas Indianin, który opowiedział nam o kulturze indiańskiej oraz uczył, jak celnie strzelać z łuku.

W kolejnych dniach poznaliśmy Leokadię Adamowicz, która zabrała nas w świat artystycznego tkactwa. Każdy uczestnik miał możliwość samodzielnego utkania małego dywanu. Równie ciekawe okazały się warsztaty z tworzenia biżuterii. Wszyscy wykonywaliśmy bransoletki, które postanowiliśmy podarować swoim bliskim. Braliśmy także udział w zajęciach terenowych. Pierwsze z nich odbyły się w rezerwacie przyrody Buczyna Szprotawska, gdzie podziwialiśmy pomnik przyrody - najstarszy dąb w Polsce, zwany Chrobrym. Podczas kolejnej wycieczki wybraliśmy się nad bagna i stawy ornitologiczne. Obserwowaliśmy tamtejsze ptactwo oraz podziwialiśmy widoki z wieży. Bardzo miło wspominamy pobyt w Przemkowie i nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.

 

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO