×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /zs2/images/2012_2013/Laleczki_zycia.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2012_2013/Laleczki_zycia
Projekt "Wszystkie kolory świata"

 

 UNICEF to Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci.

Powstał z inicjatywy Polaka dr Ludwika Rajchmana 11 grudnia 1946 w wyniku uchwały Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Głównym celem UNICEF jest pomoc dzieciom w zakresie wyżywienia, ochrony zdrowia, ochrony przed przemocą i wykorzystywaniem oraz pomoc w edukacji. Zakres działania organizacji jest globalny.

Po 1954, kiedy to UNICEF na stałe został włączony do ONZ, jego zakres działania znacznie się poszerzył. Zajęto się nie tylko opieką lekarską i pomocą w sytuacjach kryzysowych, ale
i zapewnieniem elementarnego wykształcenia wszystkim dzieciom w krajach rozwijających się. Za swoją działalność UNICEF otrzymał w 1965 Pokojową Nagrodę Nobla.

Co roku na Boże Narodzenie UNICEF wydaje specjalne kartki pocztowe, z których dochód przeznacza na swoją działalność. Oprócz tego przez cały rok prowadzona jest sprzedaż produktów charytatywnych.

Istnieje też Projekt UNICEF "Wszystkie kolory świata". To globalny projekt, który ponownie w tym roku rozpoczął się w polskich szkołach. Do akcji zaproszeni zostali uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

W ramach projektu "Wszystkie kolory świata" uczniowie Naszego zespołu Szkół wraz
z rodzicami po raz drugi projektowali i własnoręcznie uszyli szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone są na głodujące dzieci w afrykańskim Czadzie.

Laleczki były prezentowane wywiadówkowych spotkań rodziców i nauczycieli oraz podczas szkolnej zabawy karnawałowej. Rodzice i inne osoby mogli "zaopiekować się" wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Każde dziesięć złotych umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najgroźniejszym chorobom wieku dziecięcego.

Serdecznie zapraszamy do zakupu szmacianych Przytulanek w przyszłym roku, podczas trzeciej edycji "Wszystkich kolorów świata". Zebrane pieniądze jak co roku zostaną przekazane na konto UNICEF.

{gallery}2012_2013/Laleczki_zycia{/gallery}

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO