W listopadzie  2017 r.  dziewiętnastu uczniów  naszej szkoły z klasy VII  i II gimnazjum brało udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”, organizowanego w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Łowimy Talenty 2017/2018. Konkurs jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Jana Pawła II w Krotoszynie już po raz czwarty włączyło  się w działalność Fundacji Kapucyni i Misje, która prowadzi akcję charytatywną „Wyślij pączka do Afryki”.  W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy Kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci. Równowartość Twojego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez 2 dni.

We wtorek 6 lutego uczniowie z naszej szkoły udali się na wycieczkę do Poznania z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zwiedziliśmy dwa Wielkopolskie Muzea Niepodległości.

Dnia 2 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 w Krotoszynie odbyły się . Nasza szkolna drużyna zajęła w nich drugie miejsce, zapewniając sobie awans do Mistrzostw Rejonu Kaliskiego.

Przygotowania, które poprzedziły niedzielny koncert z udziałem światowej sławy śpiewaka operowego Marka Torzewskiego, a także zespołu „Tacy nie inni” i chóru „Akord” ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Krotoszynie , napawały optymizmem. I tak też było, mieszkańcy Krotoszyna, ale nie tylko, nie zawiedli i bardzo licznie wypełnili krotoszyńską farę.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet